Blog > Komentarze do wpisu
Z konieczności Afrykanin

Zdenerwowany celnym znęcaniem się Pudelka Marcin Kydryński wyprodukował oficjalne oświadczenie, które najwyrażniej przeczytał ktoś mu bardzo życzliwy, skutkiem czego błyskawicznie zniknęło ze strony. Poniższy screenshot dokumentuje charakterystyczną mentalność, która w pełni ujawniła się w czasie debaty publicznej nad losami Romana Polańskiego: jeśli, powiedzmy, poseł Lepper zażartuje o zgwałceniu prostytutki a poseł Węgrzyn pofantazjuje o lesbijkach, salon zatrzęsie się z oburzenia (i wyprodukuje listy otwarte), jeśli natomiast podobne poglądy ubierze się w kostium "podróży na wschód" i podbuduje artystycznym życiorysem, można liczyć na wzięcie w obronę a w najgorszym przypadku na milczenie. O Kydryńskim i jego ujawnionych już dawno temu skandalicznych wywodach piszą na razie Fakt, Pudelek i niszowa Feminoteka - w mainstreamie natomiast - flauta.

Miłej lektury

PS: ukazała się wersja oficjalna oświadczenia, warto porównać.

środa, 16 lutego 2011, blatny

Polecane wpisy

  • Człowiek, który pierdział jak koń

    Joanna Senyszyn, pisząc o pewnym pośle poszukującym własnego punktu G , traktuje go rzecz jasna pobłażliwie; określenia typu skrzywdzone dziecko i chłopiec lam

  • Taras wybrukowany nadzieją

    Wbrew wyrażanym powszechnie opiniom happening zorganizowany w nocy z 9 na 10 sierpnia pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu nie był akcją antyklerykalną, nie b

Komentarze
czescjacek
2011/02/16 23:04:56
W końcu w mejnstrimie nie ma rasizmu ani seksizmu, czemu więc miałyby się w nim takie teksty znaleźć.
-
taqwa
2011/02/17 09:49:11
Wirtualna Polska pisała - ksiazki.wp.pl/gid,1689,tytul,Pedofilia-rasizmS-koniec-kariery-meza-Anny-Marii-Jopek,galeria.html
-
wo
2011/02/17 12:10:46
"W końcu w mejnstrimie nie ma rasizmu ani seksizmu, czemu więc miałyby się w nim takie teksty znaleźć."

W 1995 Cejrowski byl mainstreamem, a jego ówczesnym promotorem w TVP był dzisiejszy czołowy autor Krytyki Politycznej. Tak się czasy zmieniły!
-
2011/02/17 12:13:28
@wo
"W 1995 Cejrowski byl mainstreamem"
A teraz to niby nie jest? Zajrzyj może do jakiegoś empiku, zobacz kto i czym zawala najbardziej eksponowane półki przy kasach.
-
wo
2011/02/17 12:20:45
@sheik
"Zajrzyj może do jakiegoś empiku, zobacz kto i czym zawala najbardziej eksponowane półki przy kasach."

Ale teraz jest w aurze ekscentryka, a nie głosu normalności w polskim domu.
-
2011/02/17 12:21:57
@wo
"W 1995 Cejrowski byl mainstreamem, a jego ówczesnym promotorem w TVP był dzisiejszy czołowy autor Krytyki Politycznej. Tak się czasy zmieniły!"
Nie wiem czy widzisz ale Kydryński się ni zmienił a komentarze w pudelku bardziej koncentrują się na podbijaniu bębenka pedofilii. Cejrowski ma się dobrze, trójka w programie "Trójak przekracza granice" uprawia rasizm aż miło. Ssiesz fantazje o postępie, Twoje prawo. Ja uważam, że z hegemonią trzeba walczyć a nie czekać na "zmieni" się w wyniku średnio-klasowej historiozofii.
-
2011/02/17 12:22:44
@wo
"Ale teraz jest w aurze ekscentryka, a nie głosu normalności w polskim domu."
Kłamiesz
-
2011/02/17 17:25:36
@wo
jeszcze jedno, Cejrowski był owszem potępiany, łącznie z protestami na jego spotkaniach promocyjnych ale za homofobie, nie rasizm.
-
wo
2011/02/17 17:55:53
@fronesis
"Ja uważam, że z hegemonią trzeba walczyć a nie czekać na "zmieni" się w wyniku średnio-klasowej historiozofii."

A walcz se, kto Ci broni.
-
2011/02/17 19:12:03
@ a wierz sobie w liberalną historiozofię, kto Ci broni, tylko nie przekłamuj rzeczywistości.
-
wo
2011/02/17 19:21:57
@fronesis
" a wierz sobie w liberalną historiozofię, kto Ci broni, tylko nie przekłamuj rzeczywistości."

Przecież to Ty przekłamujesz twierdząc, że dzisiaj jest jak w 1995, podobne teksty przeszłyby dzisiaj bez echa.
-
2011/02/17 19:30:37
@wo
"A walcz se, kto Ci broni."
a Ty broń rasizmu w mainstreamie, kto Ci broni, jakoś w całej swojej ironicznej klasie, nie wspomniałeś choćby o Kydryńskim w swych krótkich notkach w "Dużym Formacie", nie było targetu?
-
2011/02/17 19:58:05
@wo
"Przecież to Ty przekłamujesz twierdząc, że dzisiaj jest jak w 1995, podobne teksty przeszłyby dzisiaj bez echa."
Net wtedy raczkował, media mainstreamowe wciąż nie zareagowały, GW musiała skontrować wypowiedź Mamadou Diofa listem w stylu "prawda leży po środku", Kydryński brnie w zaparte, ciekawe jacy się znajdą jego obrońcy,
a mój zarzut przekłamywania rzeczywistości dotyczył tego, że uważałeś, ze Cejrowski nie jest już bohaterem w polskich domach, troszkę chyba jednak oszukałeś w odpowiedzi.
Dla rozluźnienia atmosfery link do polskiej memosfery prawicowej znaleziony u Majora:
lcannen.nowyekran.pl/post/3053,w-obronie-marcina-kydrynskiego
-
blatny
2011/02/18 02:28:40
Z kolei komcionauci u znajomego korwinisty na fejsie zdecydowanie wolą teorię ataku na Mellera i zemsty za jego krytyki pod adresem PO.
-
wo
2011/02/19 12:14:36
@fronesis
"nie było targetu?"

Z mojego punktu widzenia - nie ma pretekstu aktualnościowego. To jednak ciagle awantura o książkę z roku 1995.

"Net wtedy raczkował,"

I co to ma do rzeczy? Chodzi o Internet jako medium bardziej antyrasistowskie?

"a mój zarzut przekłamywania rzeczywistości dotyczył tego, że uważałeś, ze Cejrowski nie jest już bohaterem w polskich domach, troszkę chyba jednak oszukałeś w odpowiedzi. "

Napisałem, że nie jest już uważany za "głos normalności". Masz jakiś silny problem z cytowaniem bez przekręcania.
-
2011/02/19 15:28:39
@wo
"I co to ma do rzeczy? Chodzi o Internet jako medium bardziej antyrasistowskie?"
Nie zrozumiałeś, net nie jest bardziej antyrasistowski, obawiam się bardziej, jestem w tej sprawie bardziej po stronie pesymisty Keena i jego kultur amatora niż po stronie optymizmu Lessiga. Chodzi o to, ze w kulturze netu łatwiej nakręcić wydarzenie ze względu na "atencjonalizm", choć stare mechanizmy tez działają, trzeba było twojego wpisu, żeby afera odpaliła w środowisku dziennikarskim. W 95 jak ktoś usłyszał audycje w trójce to mógł napisac papierowy list do redakcji i czekać aż ktoś zareaguje, a jak nie zareagował opowiadać znajomy o cenzurze i wyjść na wariata.
"Napisałem, że nie jest już uważany za "głos normalności". Masz jakiś silny problem z cytowaniem bez przekręcania."
Nadal się mylisz, opierasz swoją wiedzę na jakim polskim domu? Bo ja swoją wiedzę czerpię głównie z kontaktu ze studentami i studentkami z Poznania i szkoły prywatnej spod Poznania dla wielu z nich Cejrowski to głos normalności. W mojej rodzinie, tej dalszej to tez normalny głos, po powrocie z Twojego ulubionego Ouagadougou byłem pytamy o to czy czytałem Cejrowskiego i moją delikatnie niechęć do niego była niezrozumiała. A przy okazji nadal nie wiem czy rozróżniasz potępiane Cejrowskiego za homofobię a od potępiania za rasistowskie wstawki. To pierwsze było głośnie, to drugie moim zdaniem niewidoczne.
Tu za wikipedią (wiemy obaj, że to źródło zawodne ale tylko ilustracyjnie) nagrody, które pokazują, ze jst uznawany za głos normalny:
6 nominacji do "Wiktora", l za działalność telewizyjną (kategorie: najlepszy aktor, najlepszy dziennikarz, komentator-publicysta, najlepszy prezenter TV, największe odkrycie telewizyjne roku, największa osobowość TV) - laureat w kategorii "największa osobowość tv" w 2010r.
"Najciekawszy człowiek roku" tytuł przyznany przez Gazetę Polską
"Bursztynowy motyl" 2003 nagroda im. Arkadego Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej roku ("Gringo wśród dzikich plemion")
"Świry 2004" nominacja w kategorii "najbardziej zwariowana osobowość TV"
Na II Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych jego program "Boso przez świat" otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy turystyczny program telewizyjny
Złoty medal w kategorii Travel & Tourism w 51 międzynarodowym konkursie New York Festivals 2008[17]
AkumulaTOR 2008 dziennikarz, który ładuje studentów pozytywną energią (Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory)
"BŁĘKITNY MELONIK" - nagroda specjalna na VIII Festiwalu Dobrego Humoru
Bestseller według Empiku 2008 za najlepiej sprzedającą się książkę "Gringo wśród dzikich plemion" w kategorii Literatura polska
Bestseller według Empiku 2008 za najlepiej sprzedający się film "Boso przez świat: Meksyk" w kategorii Kino artystyczne. Dokument[18]
Tytuł "magister honoris causa" przyznany w 2009 przez samorząd studencki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego[19] i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu[20]
Laureat VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pawiego Pióra[21]
Laureat Wiktora 2010 w kategorii Największe odkrycie telewizyjne w roku 2009
Bestseller według Empiku 2010 - za najlepiej sprzedający się film "Boso przez świat: Tajlandia" w kategorii Film dokumentalny[22]
-
wo
2011/02/19 16:25:44
@fronesis
"trzeba było twojego wpisu, żeby afera odpaliła w środowisku dziennikarskim. "

Myślisz, że to naprawdę ja? Cholera wie, co czytają w Pudelku.

"Bo ja swoją wiedzę czerpię głównie z kontaktu ze studentami i studentkami z Poznania i szkoły prywatnej spod Poznania dla wielu z nich Cejrowski to głos normalności. "

A ja swoją wiedzę czerpię głównie z kontaktu ze studentami i studentkami z Warszawy i szkoły prywatnej w Warszawie, dla niewielu z nich Cejrowski to głos normalności.
-
2011/02/19 17:06:44
@wo
"Myślisz, że to naprawdę ja? Cholera wie, co czytają w Pudelku."
Myślę, że łącznik agorowy być może jest jakąś przesłanką (pudelek jak rozumie jest częścią agory), a poza tym to wynika raczej z sieciowej dynamiki, jesteś hubem, chcesz czy nie, więc jakoś to mogło pomóc w odpaleniu sprawy. Choć oczywiście trzeba pewnie zrekonstruować cały łańcuch. Wbrew deklarowanej ironii jednak okazałeś się wbrew woli sprzymierzeńcem "ludzi z misją", choć to przecież takie nudne.
"A ja swoją wiedzę czerpię głównie z kontaktu ze studentami i studentkami z Warszawy i szkoły prywatnej w Warszawie, dla niewielu z nich Cejrowski to głos normalności."
O to mi chodzi SWPS i Warszawa i zajęcia z Tobą to ie jest raczej "normalny dom". Wydaje mi się, że jednak jesteś trochę zbyt warszawocentryczny. Generalnie ok, ale to może zaciemniać ocenę, podobnie jak moją poznański i peryferyjny kontekst zaciemnia moją (jednak Warszawa to nie trzydzieści parę mln naszych rodaków. Jednak popularność w sprzedaży w Empiku coś chyba mówi. Zauważ, że te wyniki są z lat ostatnich. Oczywiście sa tam kuriozalne nagrody dane przez "Gazetę Polska" ale jednak mainstreamowych jest więcej, o ile empik to jakoś mainstream.
-
2011/02/19 17:09:26
@wo
Jeszcze mały prztyczek, dziś w papierowej GW na pierwszej stronie jest tekst o rasizmie, ale pojawiają się kibice i sprawa antysemicka z UMCSu, Kydrynskigate został przeoczony,
to chyba ułatwia bardzo biurowej klasie średniej dyskusje o rasizmie, pozwala rasizm wciąż interpretować w kategoriach zaszłości, moherów i ciemnego luda. Oczywiście możesz uznać, ze to nadinterpretacja, zgoda tak pewnie jest.
-
wo
2011/02/19 18:11:40
@fronesis
"(pudelek jak rozumie jest częścią agory)"

A nie Plotek (który się odezwał po Pudelku)?

"Wbrew deklarowanej ironii jednak okazałeś się wbrew woli sprzymierzeńcem "ludzi z misją", choć to przecież takie nudne."

Och, jeśli cały mój wkład w sprawę Walki O Sprawę ma się ograniczać do zalinkowania w blogonotce, to ja zawsze do usług. Tylko błagam, nie każcie mi podróżować do Ougadougou, bo co ja tam miałbym robić, zarażać się amebą?

"O to mi chodzi SWPS i Warszawa i zajęcia z Tobą to ie jest raczej "normalny dom". Wydaje mi się, że jednak jesteś trochę zbyt warszawocentryczny."

O to mi chodzi Poznańska Syfiasta Uczelnia i Poznań i zajęcia z Tobą to ie jest raczej "normalny dom". Wydaje mi się, że jednak jesteś trochę zbyt poznaniocentryczny.

"Jednak popularność w sprzedaży w Empiku coś chyba mówi. "

Ale to jak Korwin-Mikke: ludzie go lubią poczytać prisajzli bikoz traktują go jako klauna.